Z życia klas 1

Wycieczka do Energetyczneg Centrum Nauki w Kielcach.

Czy świetliki świecą identycznie jak żarówki? Czy można spotkać świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie z klasy 1a i 1b podczas eksperymentowania po ciemku, w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

Dzieci dowiedziały się na czym polega zjawisko bioluminescencji oraz jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obyło się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których uczniowie sprawdzili m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa kryminalnego. Wykonywanie eksperymentów naukowych, pokazało dzieciom, że nauka nie musi być nudna, ale może rozbudzać ich ciekawość wobec otaczającego ich świata.