22 kwietnia - Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w globalnym świętowaniu Dnia Ziemi. Uczniowie z koła ekologicznego Zielony Patrol zadbali o to, aby o tym wyjątkowym dniu nikt nie zapomniał. Na szkolnym korytarzu pojawił się napis przypominający o tym, że Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia.

Każdy uczeń mógł wylosować proekologiczne zadanie, jednocześnie zobowiązując się, że je wykona i zostanie przyjacielem przyrody. Największą popularnością cieszyła się “fotobudka” wykonana przez czwartoklasistów. Szczególnie w tym dniu, każdy chciał przytulić się do Ziemi:)

W ramach obchodów Dnia Ziemi Zielony Patrol uczył najmłodszych, czyli przedszkolaków, jak prawidłowo segregować odpady.

Obchody Dnia Ziemi były doskonałą okazją do edukacji i integracji społeczności szkolnej. Uczniowie zdobyli cenne doświadczenie i wiedzę, która z pewnością zaowocuje w ich przyszłych działaniach na rzecz ochrony naszej planety.