Laureaci konkursów

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Laureaci

Rok szkolny

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa konkursu

2017/2018 Natalia Marcinkowska II Wojewódzki Konkurs z Matematyki dla szkół podstawowych
2015/2016 Szymon Kamiński III Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych
2011/2012 Julia Łapińska IX Wojewódzki Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy dla szkół podstawowych

Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim:

• otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną
  • jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu i jednocześnie otrzymuje najwyższy wynik z danej części tego egzaminu
  • jest przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły średniej po spełnieniu pozostałych niezbędnych warunków wymaganych do przyjęcia do danego typu szkoły.

Finaliści

Rok szkolny

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa konkursu

2016/2017 Julia Piasecka XIV Wojewódzki Konkurs Humanistyczna dla szkół podstawowych
2015/2016 Jeremiasz Surma III Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych
2015/2016 Klementyna Pisińska III Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych
2015/2016 Klementyna Pisińska XIII Wojewódzki Konkurs Humanistyczna dla szkół podstawowych

Klementyna Pisińska

XIV Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla szkół podstawowych

Wiktor Warchałowski

XIV Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla szkół podstawowych

Finalista konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim:

• otrzymuje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej

Konkursy organizowane przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach od lat cieszą się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem. Bierze w nich udział liczne grono uczniów. Niewielu z nich dociera do finału, a zaszczytny tytuł laureata przypada tylko najlepszym w całym województwie.

Z całą pewnością można powiedzieć, że taki sukces to nagroda niezwykle prestiżowa – przynosząca honor nie tylko uczniowi, ale również całej szkole.

Ku naszej ogromnej radości, musimy stwierdzić, że nasi uczniowie co roku próbują swoich sił w zmaganiach kolejnych etapów konkursów przedmiotowych. Wielu przechodzi kolejne etapy, by później zostać finalistą i laureatem. Warto też podkreślić, że żadne sukcesy nie biorą się znikąd. Tak dobre wyniki naszych kolegów są efektem ich ciężkiej pracy pod czujnym okiem nauczycieli oraz współpracy szkoły z rodzicami. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych kolegów, z ich pracowitości, kultury osobistej i pogody ducha. Życzymy im dalszych sukcesów i wytrwałości w osiąganiu raz obranego celu. Mamy nadzieję, że nadal będą pomnażali swoje talenty i z pasją poszukiwali wartości życia.

Wszystkich obecnych uczniów zachęcamy do solidnej, systematycznej pracy i spróbowania swoich sił w corocznie organizowanych przez Kuratorium Oświaty konkursach przedmiotowych. Naprawdę  warto!