Z życia klas 4

Święto Niepodległości w klasie 4c

Narodowe Święto Niepodległości – to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada. Święto to przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Z tej okazji  w naszej szkole odbyła się akademia. W czasie krótkiej lekcji historii uczniowie poznali okoliczności odzyskania przez nasz kraj niepodległości. O godzinie 11.11 zgromadzeni w auli uczniowie i nauczyciele  odśpiewali  hymn. Klasy IV i V zaprezentowały przygotowane pieśni legionowe.

Klasa IVc wykonała pieśń “Ułani, ułani”. Uczniowie  pięknie prezentowali się na scenie. Wszyscy w galowych strojach, z przypiętymi  biało czerwonymi kotylionami, godnie uczcili to tak ważne dla każdego Polaka święto:)