Z życia klas 4

Klasy 4a i 4c poznają świętokrzyskie

26 września uczniowie klas IVa i IVc wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę, w trakcie której  zdobyli drugi co do wysokości szczyt Gór Świętokrzyskich –Łysą Górę. Zwiedzili także najnowszą, turystyczną atrakcję regionu świętokrzyskiego - Park Legend w Nowej Słupi.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy przejściem ścieżką edukacyjną z Huty Szklanej na Święty Krzyż. W trakcie wędrówki uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Puszczy Jodłowej oraz gołoborza na Łysej Górze. Po dotarciu na szczyt uczniowie zwiedzili klasztor Benedyktynów z Sanktuarium Świętego Krzyża i Bazylikę Świętej Trójcy. Drogą Królewską zeszliśmy do Nowej Słupi, gdzie przywitał nas kamienny Emeryk.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Parku Legend. Tu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, znaleźliśmy się w świecie świętokrzyskich legend, po których oprowadzał nas wirtualny Pielgrzym Emeryk. To niezwykłe miejsce przeniosło nas w  świat pełen magii, czarownic, diabłów, zbójów, rycerzy i świętych. Na koniec, dzięki nowoczesnym technologiom, uczniowie lecąc na miotle  zwiedzili nasz piękny region.
Wspaniała, słoneczna pogoda sprawiła, że wyjazd był bardzo udany i czwartoklasiści wrócili ze swojej pierwszej  wycieczki w doskonałych nastrojach.