Z życia klas 4

Dzień Kobiet w Krakowie

Chociaż zabytki, kuchnia i lokalne tradycje bywają ciekawe, to jednak miejsca zagadkowe i nieoczywiste dają nam najlepsze wspomnienia i emocje. Dlatego tak chętnie wybraliśmy się do Krakowa, do przestrzeni edukacyjno – rozrywkowej innej niż wszystkie.

Muzeum Iluzji w Krakowie to interaktywne atrakcje: pokoje luster, komnata cieni, galeria Einsteina, kosmiczny tunel i wiele innych niespodzianek ze świata iluzji optycznych i nie tylko.Świat Iluzji to przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami. W tym magicznym świecie doskonale odnaleźli się uczniowie klasy 4c i 6b, wspólnie świętując Dzień Kobiet.

Zobaczyliśmy również Stare Miasto i jego główne zabytki, znajdujące się na Rynku. Nie zabrakło wizyty w ulubionej restauracji J Przecież musieliśmy nakarmić czymś smoka.