Z życia klas 4

Mikołaj w 4c

Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed niewłaściwym zachowaniem.

Na szczęście w naszej klasie – 4c  wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły 7 grudnia św. Mikołaj. Cóż to była za radość i jakie emocje… W podziękowaniu za otrzymane prezenty, uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Była to również niezwykła okazja do integracji. Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.

Ponadto, jak co roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia jest "Dniem czapki - mikołajki”. Uczniowie, którzy w tym dniu przyszli do szkoły z czapką św. Mikołaja otrzymali dodatkowy prezent z okazji mikołajek w postaci "niepytajki”, co wzbudziło zadowolenie szczególnie u starszych uczniów naszej szkoły. Korytarz szkolny wypełnili uśmiechnięci uczniowie z czerwonymi czapkami na głowie.