Z życia klas 4

4a w Sandomierzu

09.06.2022 klasa 4a wybrała się na całodniową wycieczkę do Sandomierza, gdzie na uczniów czekało dużo atrakcji. Był spacer pięknym lessowym wąwozem. Dreszczyku emocji przysporzyła owiana licznymi legendami Podziemna Trasa Turystyczna.

Przewodnik zwrócił uwagę na wąską Furtę Dominikańską tzw Ucho Igielne oraz Bramę Opatowską, z której rozpościera się zachwycający widok na cały Sandomierz. Niespodzianką była wizyta u Ojca Mateusza. Spotkanie i zdjęcia z bohaterami serialu sprawiły wszystkim dużo frajdy. I nic nie szkodzi, że były to tylko figury woskowe. Na koniec wycieczki był rejs statkiem z prawdziwym kapitanem. Pogoda i humory dopisywały. Czas planować kolejny wyjazd.