Z życia klas 4

Wycieczka do Bochni 4b

27 maja klasa 4 b wybrała się na wycieczkę do Bochni. Uczniowie przed wejściem do kopalni soli, zwiedzili bocheńską starówkę, obejrzeli gabloty z zatopionymi w żywicy bryłami soli, liczącymi ponad 13 mln lat. Po spacerze uliczkami Rynku, uczniowie udali się na zwiedzanie kopalni soli.

Charakter kopalni w Bochni jest specyficzny i niepowtarzalny, sprawia ona wrażenie autentycznie starej i surowej.

Uczniowie w czasie zwiedzania mieli okazję obejrzeć unikatowe komory solne, o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Dzieci pokonały część trasy pieszo, a następną część kolejką i łodziami.