Z życia klas 4

4a na koncercie symfonicznym

Tuż przed majowym weekendem klasy 4-8 wzięły udział w przepięknym koncercie, który odbył się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej. Dla uczniów klas czwartych to pierwsza wizyta w tej instytucji. Prowadząca w ciekawy sposób wyjaśniła, z jakich instrumentów składa się orkiestra, co to jest solówka i czym różni się orkiestra symfoniczna od orkiestry kameralnej.

Na koniec odbył się konkurs, w którym wziął udział nasz kolega i prawidłowo udzielił odpowiedzi. Brawo! Sam koncert pozwolił wszystkim odprężyć się, zrelaksować, na chwilę oderwać się od rzeczywistości, gdyż muzyka nawiązywała do „Snu nocy letniej”. Orkiestra pożegnała nas pięknym wykonaniem znanego wszystkim Marsza weselnego Mendelssohna.

Niecierpliwie czekamy na następną muzyczną przygodę.