Z życia klas 4

Wiawat 3 Maj

W czwartek 29.04. klasa 4a udała się do OMPiO, gdzie obejrzała okolicznościową multimedialną wystawę dotyczącą dziejów Polski oraz powstania i znaczenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poznali sekrety obrazu Jana Matejki, ułożyli puzzle i rozwiązali krzyżówki i inne tematyczne zadania.

Następnie klasa udała się do Muzeum Historii Kielc, gdzie wzięła udział w warsztatach nt heraldyki. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są barwy i znaki heraldyczne oraz jaką funkcję pełniły herby i do czego je wykorzystywano. Na koniec, stosując się do heraldycznych zasad, każdy stworzył swój własny herb.

Teraz już wszyscy wiemy, dlaczego dzień 3 maja jest tak ważny i czemu nasz herb tak właśnie wygląda.