Z życia klas 4

4b w Bazylice Katedralnej w Kielcach

16 listopada klasa 4 b z wychowawczynią Agata Walkosz oraz panią Beata Jarosz wybrała sie na zwiedzanie z przewodnikiem kieleckiej katedry. Bazylika Katedralna w Kielcach w tym roku obchodzi 850-lecie powstania z tej okazji zostały zorganizowane specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie podczas zwiedzania katedry poznali tajemnice i ciekawostki związane z Bazyliką, odwiedzili skarbiec, w którym przechowywane są m.in. cenne relikwiarze oraz pergaminowe rękopisy średniowieczne a także kryptę, w której spoczywają wszyscy Biskupi kieleccy. Po zwiedzeniu katedry uczniowie przeszli do Muzeum Diecezjalnego, w którym obejrzeli najpiękniejsze i najbardziej zabytkowe dzieła sztuki sakralnej diecezji kieleckiej oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych.