Z życia klas 4

Akwarium Oceanika

W czwartek 7 października klasa 4a udała się na swój pierwszy w tym roku szk wyjazd klasowy. Celem było Akwarium Oceanika w Chrustach. Uczniowie podziwiali wielkoformatowe akwaria z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń. Przewodnik przedstawił ich życie i zdradził tajemnice, znane tylko nielicznym. Największą atrakcją były piranie oraz ulubione filmowe rybki – Nemo i Dori.

Następnie był jesienny spacer w pobliskim Parku Miniatur. Była to doskonała okazja, aby lepiej poznać województwo świętokrzyskie. Wszystkie obiekty zostały odtworzone z najdrobniejszymi detalami, dzięki czemu można przeżyć niezwykłą podróż w przeszłość.

Na koniec wycieczki klasa odwiedziła pomnik przyrody jakim jest jeden z najstarszych dębów w Polsce - Dąb Bartek. Jego rozmiary zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Po udanym pierwszym wyjeździe, w planach już kolejna wycieczka.