Z życia klas 4

Dzień Chłopaka w klasie 4b

W czwartek, 30 września, z okazji Dnia Chłopaka, klasa 4b wybrała się do kina Moskwa na seans filmowy „Jak rozmawiać z psem”. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały historię dwunastoletniego Oliviera, geniusza technologicznego, który w wyniku przeprowadzonego eksperymentu nawiązuje telepatyczną więź ze swoim najlepszym przyjacielem: psiakiem Henrym.

Po zakończonym seansie, uczniowie wraz z opiekunami poszli na spacer do kieleckiego parku, gdzie zbierali kasztany i liście, a stamtąd udali się pod Pomnik Czynu Legionowego, znajdującego się na Placu Józefa Piłsudskiego, w pobliżu Wojewódzkiego Domu Kultury. Tam dzieci posłuchały krótkiej historii o powstaniu pomnika, legionistach Józefa Piłsudskiego i wędrówce Czwartaków z krakowskich Oleandrów do Kielc.

Było to pierwsze wyjście klasy 4b, które okazało się niezwykle udane. Zarówno film, jak i spacer bardzo się dzieciom podobały. Uczniowie, wracając autokarem pod szkołę, wciąż pytali, kiedy następne klasowe wyjście. Tak więc, pierwsze koty za płoty.