Z życia klas 4

Europejski Tydzień Sportu - 4a

W dniach 23-30 września obchodzimy Europejski Tydzień Sportu. To promocja sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Również w naszej szkole organizowane są różne działania w tym kierunku. Jedni popularyzują sporty zespołowe, indywidualne, siłowe, rajdy piesze czy strzelectwo sportowe.

Zaś klasa 4a pod okiem swojej wychowawczyni p. E. Jamki zgłębiała tajniki Królewskiej Gry jaką są szachy. Gdyż szachy też możemy zaliczyć do dyscyplin sportowych: są tu emocje, jest rywalizacja, przeciwnik i …sukces! Po krótkim wstępie dotyczącym pochodzenia szachów, nazw figur, chętni uczniowie mieli okazję ustawić bierki na szachownicy. Pomocą była szachownica demonstarcyjna. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy długopis ze skoczkiem.

Więc : pionki w dłoń!