Z życia klas 4

“ Moje zdrowe śniadanie”

O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia powinien wiedzieć każdy uczeń. Zdrowe i pożywne śniadanie daje dzieciom energię do nauki, wpływa pozytywnie na koncentrację podczas lekcji i sprawia, że dzieci mają siłę do zabawy. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

Celem konkursu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych w tym najważniejszego posiłku w ciągu dnia, jakim jest śniadanie.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu, a następnie sfotografowaniu swojego śniadania. W konkursie udział wzięło 21 uczniów. Śniadania uwiecznione na zdjęciach wyglądają zdrowo, smacznie, apetycznie i kolorowo. W menu uczniów znalazły się między innymi: owsianki z owocami, omlety z warzywami, kolorowe kanapki z warzywami, sałatki, soki, owoce  itp.

Wybór zwycięzcy okazał się bardzo trudny.

Za różnorodność, pomysłowość, kreatywność, oryginalność, dobór składników zwycięzcami zostali:

Kuba Baliga - klasa 4a

Oliwier Maciejewski - klasa 4b

Agata Biernat - wyróżnienie

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a także rodzicom za wsparcie dzieci, serdecznie dziękuję i zapraszam do obejrzenia wszystkich przesłanych do konkursu zdjęć.