Z życia klas 4

Zielona Szkoła w Akademii Pana Hrabiego na Zamku w Mosznej

Między 29 a 31maja uczniowie klas IVa i IVc spędzili wspaniały czas nauki, wypoczynku, integracji i zabawy w Akademii Pana Hrabiego na Zamku w Mosznej. Już sam widok pięknie położonego, baśniowego obiektu i wizja nocowania w prawdziwych komnatach oraz spożywania posiłków w historycznych murach była niezwykła, jednak pobyt na tegorocznej Zielonej Szkole przerósł oczekiwania młodych Rycerzy i Księżniczek.

Na początku poznaliśmy Pana Hrabiego- to on oprowadzał nas po Zamczysku i zaprosił na naukę dobrych manier oraz zasad nakrywania do stołu, a także pozostałych reguł obejmujących codzienny savoir vivre. W Sali heraldycznej stworzyliśmy swoje herby i ułożyliśmy kodeks zamkowy.
Będąc Członkami Akademii mogliśmy dostąpić uczestnictwa w lekcji eliksirów podczas nocnego zwiedzania Zamku. W kaplicy nad kryptą omal spotkaliśmy legendarną Biała Damę. Mieliśmy też okazję na Zamkowe Pląsy, czyli nocną dyskotekę z przyśpiewkami karaoke.
W Akademii Hrabiego było iście bajkowo. W piękny, słoneczny dzień uczyliśmy się strzelania z łuku, walki na miecze, przeciągaliśmy linę i układaliśmy olbrzymią jengę.
Hrabiowscy pomocnicy pomagali nam w poszukiwaniu Zamkowego Kamienia Filozoficznego w trakcie scenariuszowej gry terenowej na Przedzamczu. Te zajęcia wymagały od nas świetnego dysponowania czasem, odwagi, intelektu i dyscypliny. Na koniec naszeo pobytu zostaliśmy uroczyście pasowani na uczestników zielonej szkoły i Członków Akademii Pana Hrabiego. Z Zamkową Akademią żegnaliśmy się niechętnie, z nadzieją, że jeszcze kiedyś do niej powrócimy;)
W drodze powrotnej  odwiedziliśmy jeszcze Ogród Zoologiczny na wyspie Bolko w Opolu. Jest to jeden z najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w kraju. Zajmuje obszar 20 ha i posiada prawie 1200 zwierząt z 270 gatunków. Szczególne wrażenie zrobiła na nas uchatka kalifornijska Molly, która popiywałasię przed nami niesamowitymi sztuczkami wywołując uśmiechy na wszystkich twarzach. Wrażenie zrobiły na nas olbrzymie żyrafy, leniwie przeciągające się gepardy oraz szybkonogie zebry.