Z życia klas 4

Wyjście do kina Moskwa

Nowy rok uczniowie klay 4a rozpoczęli od wyjścia do kina Moskwa. W ramach cyklu edukacji filmowej "KinoSzkoła" obejrzeli  film w reżyserii Tim Tragesr pt.:"Ratunku, zmniejszyłem rodziców". Pokaz poprzedziła prelekcja na temat: "Prawa dzieci i dorosłych. Jak się porozumieć z rodzicami?" .

Uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat podstawowych praw człowieka, z uwzględnieniem praw dziecka, rozmawiali o obowiązkach rodziców i dzieci.Określali trudności w procesie komunikowania się między dorosymi i dziećmi. Uczyli się jak otwarcie wyrażać swoje prośby i oczekiwania. Doskonalili umiejętność skutecznego porozumiewania się między sobą oraz między dzieckiem a dorosłym.