Z życia klas 3

„Z ekologią za pan brat” w klasie III C

W dniu 13 lutego uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej „Z ekologią za pan brat”. Miłym gościem w naszej klasie była pani ze Straży Miejskiej, która przygotowała atrakcyjną prezentację multimedialną.

Poznaliśmy zadania, uprawnienia i obowiązki funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dowiedzieliśmy się, że mają prawo do reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Okazało się, że charakterystycznym elementem umundurowania strażnika miejskiego jest czapka z otokiem w postaci szachownicy.

Obejrzeliśmy film „O królewnie Śmieciuszce” i na jego podstawie rozmawialiśmy o ekologicznym stylu życia, który w obecnych czasach jest konieczny dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Utrwaliliśmy sobie wiadomości o segregacji śmieci i recyklingu.

Na zakończenie zajęć został zorganizowany konkurs związany tematycznie z prezentacją. Uczniowie, którzy uważnie słuchali zostali obdarowani upominkami. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkową książeczkę do kolorowania „Jestem EKO. Jestem HAPPY”.

Wiemy jak należy postępować, aby żyć zgodnie z naturą!