Z życia klas 3

"Pora na pomidora" w IIIa

Nasza klasa przystąpiła do konkursu i programu edukacyjnego „Pora na pomidora”. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do szkolnego happeningu.

Wykonaliśmy opaski owoców i warzyw, plakaty z hasłami, przepisami i sezonowym występowaniem warzyw i owoców. Dużo rozmawialiśmy podczas zajęć edukacyjnych o zdrowym odżywianiu, witaminach zawartych w warzywach i owocach i ich wpływie na zdrowie naszego organizmu. Mówiąc o warzywach okopowych zrobiliśmy barszczyk z polskich czerwonych buraczków i czosnku, pachniało w całej szkole. Po kilku dniach degustowaliśmy sami i częstowaliśmy ciekawych smaku. Ukwasiliśmy też barszcz z mąki żytniej. Mówiąc o przetworach przynosiliśmy smakołyki zamknięte w słoiczkach i niektóre smakowaliśmy. Często nasze mamy bez okazji pieką ciasteczka zbożowe, dyniowe, marchewkowe. Próbowaliśmy też oleju lnianego i chleba wypieczonego w domu z dużą ilością ziaren lnu, słonecznika, dyni. To jest nasz sposób na poznawanie nowych smaków i przekonywanie się, że zdrowe to nie znaczy niesmaczne. Zachęcamy do całorocznego odkrywania smaków, a to, co Wam smakuje włączajcie do swoich diet. Nasza galeria przedstawia przygotowanie do happeningu, ale też codzienne obcowanie ze smakami polskich warzyw i owoców oraz ich przetworów i wypieków. Te działania wspierają rodzice z naszej klasy, którym serdecznie dziękujemy.