Z życia klas 3

Projekt edukacyjny „Poznaj Potwora” w klasie III C

W dniu 24 października, już po raz drugi w tym roku szkolnym pojechaliśmy do Institute of Design w Kielcach. Tym razem uczestniczyliśmy w projekcie edukacyjnym o tematyce ekologicznej „Poznaj Potwora”. Projekt  opiera się na pracy z książką „O Potworze z wielkimi stopami i długim ogonem”. To elementarz prawdziwego „Ekoninja”.

Tytułowy Potwór symbolizuje problemy, z którymi zmaga się nasza planeta. Gra planszowa, podczas której świetnie bawiliśmy się, pomogła nam utrwalić nawyki codziennych zasad ograniczających emisję dwutlenku węgla do atmosfery (wielkie stopy Potwora) oraz zminimalizować produkcję odpadów (ogon Potwora)

W czasie warsztatów praktycznych nauczyliśmy się robić skakanki z niepotrzebnych reklamówek oraz przerobiliśmy stary t – shift na zakupową torbę.

Teraz już wiemy jak „ominąć” Potwora, aby nasza Ziemia była zawsze zdrowa i piękna!