Z życia klas 3

Ile lat ma nasza jarzębina? Pomiarów dokonuje klasa IIID.

Przed naszą szkołą rośnie sobie jarzębina. Jest już ubrana w piękne czerwone korale... Postanowiliśmy dowiedzieć się ile może mieć lat.

Skąd taki pomysł? W naszych ćwiczeniach odkryliśmy wzór na to ile lat może miec to drzewo, Potrzbny był nam metr krawiecki. Objęliśmy nim naszą jarzębinę, zapamiętaliśmy ile ma centymetrów obwosu i wróciliśmy do szkoły. Tam rozwiązaliśmy matematyczne działania związane z obliczaniem wieku drzew. W przybliżeniu wyszło nam, ze jarzębina rosnąca niedaleko głównego wejścia do szkoły ma 34 lata. Myślę, że część z nas oblicza ile lat mają drzewa w naszym najbliższym otoczeniu. Ta krótka wycieczka była bardzo ciekawa.