Z życia klas 3

„Plecakowo – pizzowy” Dzień Dziecka w klasie III C.

Wyjątkowo atrakcyjnie obchodziliśmy w tym roku szkolnym nasze święto. Najpierw otrzymaliśmy w prezencie kolorowe plecaki, w których oczywiście znaleźliśmy słodkości. Plecaki to bardzo praktyczny upominek, już za kilka dni wyjeżdżamy na Zieloną Szkołę i na pewno będą nam potrzebne.

Ale to był tylko początek niespodzianek. Nasza pani zorganizowała nam tajemniczy wyjazd. Nikt z nas nie wiedział gdzie jedziemy i co na nas czeka. Okazało się, że dotarliśmy do Pizzerii „Dominium” w Kielcach i domyśliliśmy się, że tu też będzie „pysznie i wesoło”.

Podczas zajęć edukacyjnych poznaliśmy historię powstania pizzy i ciekawostki z nią związane. Dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje pizzy. Zobaczyliśmy w jaki sposób powstaje ciasto na pizzę i słynne „fruwające krążki”. I najciekawsza część naszej wycieczki – tworzyliśmy własną kompozycję smakową pizzy z różnych produktów. Obecnie pizza jest jedną z najbardziej popularnych potraw na świecie, ale nasza własnoręcznie wykonana pizza smakowała wybornie.

Ten „plecakowo – pizzowy” Dzień Dziecka długo będziemy pamiętać!