W Energetycznym Centrum Nauki

1 grudnia starszaki z grupy „Delfiny” uczestniczyły w wycieczce do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Wizyta w centrum była dla przedszkolaków początkiem wielkiej podróży do świata nauki, gdzie chce się odkrywać, dziwić i zachwycać otaczającym światem.

„Laboratorium młodego chemika”, które zwiedzały, to przestrzeń przygotowana dla wszystkich, niezależnie od wieku. Co się stanie, gdy zmieszamy sodę oczyszczoną z octem? Czy można napompować balon bez dmuchania? Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Dzieci w tym dniu zamieniły się w naukowców, badały i eksperymentowały  w laboratorium „Generator mocy”. Przedszkolaki podczas zwiedzania mogły podziwiać 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Mogły również pokonać grawitację i przepompować wodę do zbiornika hydroelektrowni, zbudować zaporę z kolorowych klocków. Mali odkrywcy odwiedzili również kino 3D, gdzie obejrzeli film o energii w przyrodzie. W tym dniu czekała na dzieci niespodzianka, ponieważ  mogły samodzielnie wykonać bombkę, którą zabrały ze sobą do domu.