Z życia klas 1

"Pora na Pomidora" w klasie 1 c

W dniu 5 listopada uczniowie z klasy  1 c wzięli udział w projekcie „Pora na Pomidora”, który promuje zdrowe odżywianie się.

Uczniowie klasy 1 c solidnie przygotowywali się do tego dnia. Przygotowywali wspólnie plakaty i hasła, które promowały nasze polskie owoce i warzywa. W klasie było kolorowo i wesoło. Szczególnie gdy dzieci przygotowywały pyszne koreczki owocowo – warzywne. Każde dziecko przyniosło swoje ulubione owoce i warzywa z których samodzielnie robili koreczki „Jeżyki”.

Po degustacji przygotowanych pyszności dzieci przebrały się za owoce i warzywa. Dodatkowo każdy przygotował emblemat danego produktu, który miał przyczepiony do swojego ubrania. Wtedy rozpoczęła się wielka zabawa i niecodzienny pokaz mody. Klasa 1 c przygotowała dla swoich rówieśników pokaz mody pod nazwą „Polskie owoce i warzywa zawsze w modzie”. Dzieci poza przebraniami i kolorystyką odpowiednią dla produktów miały elementy stroju charakterystyczne dla pokazu mody. W rytm pokazowej muzyki dzieci szły po wybiegu jak zawodowi modele i modelki. Prezentując swój strój i co najważniejsze najzdrowsze owoce i warzywa.

Istotnym punktem tego dnia było spotkanie uczniów klas O – III. Podczas imprezy jedna z uczennic klasy 1 c Kaja Górecka zameldowała Pani Dyrektor o wykonaniu wszystkich zadań projektu.

Następnie wszyscy śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy. Wszyscy mogliśmy spróbować pyszności przygotowanych przez inne klasy, obejrzeć wystawy owoców, warzyw i przetworów, które każdy mógł skosztować.

Dzień ten dostarczył każdemu wiele pozytywnych emocji i umożliwił lepsze poznanie owoców i warzyw z naszego kraju. Każdy już teraz pamięta, że „Jedz polskie owoce i warzywa, będziesz zdrowy jak ryba”.