Z życia klas 1

Klasa 1 c z wizytą w Bibliotece Miejskiej

26 listopada klasa 1 c wzięła udział w niezwykłych zajęciach zoorganizowanych przez Panie z Biblioteki Miejskiej.

Tego dnia Panie przeniosły dzieci do Misiolandii - czyli krainy misiów. Zajęcia te związane były z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię misiów pluszowych, dowiedziały się jakie misie są najpopularniejsze w Polsce i sami mogli zagłosować i wybrać swojego ulubionego, bajkowego misia. W naszej klasie największą popularnością cieszył się miś Yogi. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą misiów pochodzących z różnych bajek, dopasowując imiona do odpowiedniej postaci. Największą radość sprawiło zjadanie miodu bez użycia rąk :) Na koniec uczniowie wysłuchali wierszy o misiach i mogli zobaczyć zdjęcia prawdziwych niedźwiedzi. Chętne dzieci wróciły z biblioteki z nowymi, wypożyczonymi książkami. Była to bardzo udana wizyta.