232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

28 kwietnia, w piątek odbyły się dwa szkolne wydarzenia, chociaż w sumie to trzy, albo nawet cztery. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, trochę zgrzytało, ale była Familiada historyczna, z pytaniami z XVIII wieku i ogólnie z historii,

był żenujący żart prowadzącego Karola Hamburgera, ostra rywalizacja rodzin Kołłątajów i Podklasztornych i czek na ogromną sumę dla zwycięzców.

Trzeba było wykazać się wiedzą o ostatnich polskich monarchach, Sejmie Wielkim, orderach ustanowionych w okresie oświecenia etc.

W przerwach można było usłyszeć „Sen Katarzyny II” w wykonaniu chóru klas ósmych oraz występ znanego kieleckiego tenora Boszcziana Maciejottiego, który brawurowo z playbacku odśpiewał staropolską pieśń biesiadną „Kurdesz”.

Po trzecie wystawiono prace plastyczne uczniów poświęcone uchwaleniu Konstytucji 3-maja, rozmieszczone w widocznych miejscach.

I po czwarte konkurs na fryzurę a-la madame Pompadour lub Jacka Soplicę. Nagrody również były atrakcyjne – kompot w stołówce lub mycie głowy w szkolnym salonie piękności.

Wielkie podziękowania dla Pani Martyny Malarczyk za przeprowadzone próby, Pani Agaty Walkosz za wygładzanie strun głosowych, Pani Beaty Jarosz za operację plastyczną auli i wszystkim biorącym udział.

Staraliśmy się,  aby było to radosne święto tak, jak było to 3 maja 1791 roku.