Z życia klas 0

Spotkania z muzyką w 0A.

Życie szkolne naszej zerówki obfituje w wiele atrakcji. Należą do nich m.in. koncerty muzyczne Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Raz w miesiącu przyjeżdżają do naszej szkoły bardzo oczekiwani goście. To muzycy z filharmonii, którzy przygotowują dla uczniów klas 0 – III audycje muzyczne na różne tematy.

Z radością uczestniczymy w tych koncertach, ponieważ jest to prawdziwa „uczta dla duszy”. Audycja muzyczna we wrześniu nosiła tytuł „Antoś na koncercie w filharmonii”. W październiku wzięliśmy udział w „Jesiennym jarmarku”. Nauczyliśmy się jak należy zachowywać się podczas koncertu. Zapoznaliśmy się z budową i brzmieniem instrumentów muzycznych: ksylofon, skrzypce, wiolonczela, pianino.

Z ciekawością czekamy na kolejne spotkania muzyczne!