Z życia klas 0

Najlepsza pizza w Pizzerii „Dominium” z klasą 0A.

Wyjątkowo atrakcyjnie zakończyliśmy naukę i zabawę  w zerówce szkolnej. W dniu 21 czerwca nasza  pani zorganizowała nam tajemniczy wyjazd. Nikt z nas nie wiedział gdzie jedziemy i co na nas czeka. Okazało się, że dotarliśmy do Pizzerii „Dominium” w Kielcach i domyśliliśmy się, że tu będzie pysznie i wesoło.

Podczas zajęć edukacyjnych poznaliśmy historię powstania pizzy i ciekawostki z nią związane. Dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje pizzy, oryginalne receptury i charakterystyczne dodatki.  Zobaczyliśmy w jaki sposób powstaje ciasto na pizzę oraz słynne „fruwające krążki”. I najciekawsza część naszej wycieczki -  tworzyliśmy własną kompozycję smakową pizzy z różnych dodatków. Obecnie pizza jest jedną z najbardziej popularnych potraw na świecie, ale nasza własnoręcznie wykonana smakowała wybornie!

Tę „pizzową” wycieczkę długo będziemy pamiętać!