Z życia klas 0

Wielkanoc w klasie 0A ze studentkami z UJK w Kielcach.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Z Wielkanocą wiąże się wiele pięknych tradycji i obrzędów. Poznaliśmy je podczas zajęć, które zorganizowały nam w dniu 26 marca panie studentki z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Rozmawialiśmy o święceniu palm, Wielkim Tygodniu, malowaniu pisanek, święceniu pokarmów, śniadaniu wielkanocnym i śmigusie – dyngusie. Panie studentki przygotowały dla nas ciekawe gry i zabawy edukacyjne związane z Wielkanocą.  Spośród wielu produktów wybieraliśmy tylko te, które wkładamy do koszyczka wielkanocnego. Odgadywaliśmy zagadki, które dotyczyły symboliki świąt i szukaliśmy odpowiednich obrazków. Przydała nam się też znajomość cyfr, bo paluszkami umoczonymi w farbie, zaznaczaliśmy odpowiednią ilość kropek na pisance. Wykorzystana była również chusta animacyjna do świątecznej zabawy z kolorowymi jajeczkami. Nie zabrakło zabaw rytmiczno – ruchowych i relaksacyjnych.

Potem wykonywaliśmy ozdobę świąteczną – papierowy talerzyk zamienił się w śliczne kurczątko wielkanocne. A na koniec, coś na słodko – czekoladowa pisanka – bardzo nam smakowała.

Świąteczne przygotowania czas zacząć!