Z życia klas 0

„Jak to z Babcią i Dziadkiem było…” z klasą 0A.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni sprawiają, że dzieciństwo jest radosne i szczęśliwe. Dla swoich wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi i wyrozumiali, a przede wszystkim bezgranicznie kochają.

Dla nich wnuczęta są radością życia, dlatego w podziękowaniu za ich wielkie serce zaprosiliśmy nasze Babcie i Dziadków w dniu 30 stycznia na uroczystość z okazji ich święta. Nasz program artystyczny „Jak to z Babcią i Dziadkiem było…” to przede wszystkim wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe i pokazy muzyczne. W trakcie imprezy Babcie i Dziadkowie mogli nas podziwiać w różnych formach artystycznych. Wszyscy z przejęciem odtwarzaliśmy swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa skierowane pod ich adresem.

Pokazy muzyczne bardzo uatrakcyjniły nasze występy. Od niedawna w  „zerówce” powitaliśmy  nową koleżankę, Asię Głowacką,  która podczas uroczystości pięknie zagrała trzy utwory na cymbałkach. Nasze „Maje”  - Cholewińska i Pecel rewelacyjnie śpiewały, popisały się również grą na skrzypcach i gitarze, Esterka Korus z radością zaśpiewała wesołą piosenkę związaną tematycznie ze świętem Babci i Dziadka, a jej mama grała na gitarze.

Następnie obdarowaliśmy swoich ukochanych gości upominkami, które własnoręcznie wykonaliśmy i zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek.

Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze. Poprzez wiersz, piosenkę i popisy muzyczne wyraziliśmy kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia i podziękowanie za trud wychowania.