Z życia klas 0

Rodzinne spotkanie klasy 0A podczas prezentacji świątecznego programu artystycznego.

W dniu 19 grudnia zaprosiliśmy naszych rodziców i rodzeństwo do szkoły, aby obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie o tematyce świątecznej. Około godz. 17.00 nasza sala zaczęła powoli wypełniać się gośćmi. Było gwarno i wesoło, gdyż młodsze  rodzeństwo okazało się nieco hałaśliwe.

Nasza inscenizacja składała się z dwóch części: zimowej i bożonarodzeniowej. W pierwszej części powitał nas Mikołaj z prezentami, Choinka zaprosiła na spacer do lasu a Pani Zima do zimowych zabaw na śniegu. Pojawił się również bałwan z krzywym noskiem i Nowy Rok z życzeniami. Nie zabrakło też Karnawału, który zachęcał do wesołej zabawy. Druga część to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta – Boże Narodzenie.  Zaprezentowany przez nas program artystyczny wprowadził wszystkich w niepowtarzalny nastrój oczekiwania na narodzenie Bożego Dzieciątka.

Atrakcją naszego przedstawienia były popisy muzyczne. Maja Pecel śpiewała i grała na gitarze. Maja Cholewińska również śpiewała, ale grała na skrzypcach. Wystąpił też rodzinny duet -  Esterka Korus z mamą, Esterka śpiewała a mama grała na gitarze.

To był nasz pierwszy „zerówkowy”  bardzo udany występ artystyczny! A potem już tylko słodkości… Serdecznie dziękujemy mamie Oli, pani Agnieszce Maciejewskiej z pyszne ciasta.

I w ten rodzinny, radosny sposób rozpoczęliśmy świąteczny czas!