Lepimy z plasteliny

W ostatnich dniach dzieci w czasie pobytu w świetlicy czerpały wielką radość z lepienia z plasteliny.

Praca z plasteliną to doskonała sposobność do świetnej zabawy ale i możliwość rozwoju:
- kreatywności,
- zmysłu estetycznego,
- sprawności manualnej
Sprawność manualna, czyli zręczność paluszków jest niezwykle ważna w życiu małego i dużego człowieka. Zaczyna być już potrzebna w zerówce na zajęciach  plastycznych, przy wiązaniu butów, zapinaniu i rozpinaniu guzików, później w pierwszej klasie jest niesłychanie ważna podczas nauki pisania.  Dzieci rozwijające zdolności manualne, będą  sprawniej wykonywały te czynności, które wymagają precyzji, jak wkładanie klucza do zamka i otwieranie nim drzwi, malowanie, rysowanie, szycie, cerowanie, zapinanie, odpinanie, zawiązywanie. Plastelina, ciastolina, modelina, masa solna to świetny materiał do pracy jak i zabawy!