Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2017r. grupa Biedronki  obchodziła Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Prowadzona była pogadanka na temat Praw Dziecka, przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym  dorosłym życiu. Dzieci zostały zapoznane z Kodeksem Praw Dziecka. Każde z praw omawialiśmy bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka.

Przedszkolaki słuchały i bawiły się przy utworze „Piosenka o prawach dziecka”. Przedstawiły swoje prawa w formie pracy plastycznej „Mam prawo do…”. Przedszkolaki już wiedzą, że mają prawo do zabawy, wypoczynku, do nauki, do poznawania otaczającego nas świata.