Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

Profilaktyka ze Strażą Miejską

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole sympatyczne funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Tym razem zajęcia odbyły się w klasach szóstych szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjalnych.

Klasy VI uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią Karolinę na temat "Sobą być - zdrowo żyć". Uczniowie poznali mechanizmy uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz rozmawiali o tym co to znaczy zdrowy styl życia.

Pani Iza z uczniami gimnazjum omawiała zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji nad wodą. Młodzież obejrzała film na temat pierwszej pomocy osobom tonącym oraz dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z kąpieli w wodzie.