Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

„Antymina – nie daj się wysterować na minę”

11 maja uczniowie klas V i VI  wzięli udział w artystycznym programie profilaktyki uzależnień „ANTYMINA”, który odbył się w auli szkolnej. Raper KOLAH zaprezentował kilka swoich muzycznych kawałków. Najważniejsze przesłanie spotkania to warto żyć zdrowo, nie warto sięgać po substancje uzależniające.

To właśnie przekaz zawarty w opowiadaniach i piosenkach był kluczowym elementem spotkania z dziećmi, które w ten nietypowy sposób dowiedziała się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Wiedza ta została podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu była muzyka rap. Taki koncert przykuwa dużo więcej uwagi niż nudne i usypiające wykłady na temat skutków różnego typu uzależnień. Widoczne było, że to co mówią artyści jest szczere i prawdziwe. Opowiadali oni o trudach swojego życia i błędach, które popełnili. Forma przekazu poprzez muzykę rap to idealny sposób na trafienie do młodzieży. Akcje tego typu są świetną przestrogą.

Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia oraz wzięły autografy.