Radio Kielce i 8c

14.11.2022 r. uczniowie klasy 8c uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Radio Kielce oraz nowo powstałą instytucję Centrum Edukacji Medialnej. Pracownik kieleckiej rozgłośni przedstawił nam historię radia oraz oprowadził po korytarzach i pomieszczeniach Radia Kielce.

Obserwacja pracy oraz praktyczne ćwiczenia pozwoliły nam zapoznać się z pracą dziennikarzy, jak również innych osób współpracujących ze sobą. Przekonaliśmy się również jak wygląda praca realizatora dźwięku, który nagrał i poprawił przeczytany przez uczniów tekst. Również ciekawe spotkanie czekało nas w Centrum, gdzie dzięki nowoczesnej technice mogliśmy poczuć się jak spikerzy wiadomości, wiadomości sportowych czy prezenterzy pogody. Krótki film oraz pogadanka na temat dezinformacji oraz fake newsów zapewne pomoże nam teraz bardziej krytycznie podejść do wszelkich informacji medialnych, które do nas docierają. Całe te zajęcia, zresztą bardzo ciekawe, pokazały nam jak bardzo zmieniła się technika radiowa na przestrzeni lat.  Dziękujemy.