„Poznaj Polskę” – wycieczka do Trójmiasta

Uczniowie klasy 8a, pod opieką wychowawcy Zofii Bieleckiej oraz Pani Anety Szpilskiej, wzięli udział w trzydniowej wycieczce w ramach programu „Poznaj Polskę".

Z tego tytułu dwie trzecie kosztów pokryło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Podziękowania należą się Pani M. Saletrze, która wygrała dla szkoły tę edycję programu.

Uczniowie spędzili  piękne dni nad morzem.  W drodze do Gdańska zwiedzili  zamek krzyżacki w Malborku, następnego dnia  obejrzeli  pod kierunkiem wspaniałego przewodnika centrum Gdańska, katedrę w Oliwie, pole bitwy Westerplatte, zwiedzili także nowoczesne  Muzeum II Wojny Światowej.

Trzeciego dnia pobytu poznali historię „Daru Pomorza” oraz obejrzeli jego wnętrza, a później wykonywali  doświadczenia w Centrum Nauki „Eksperyment”.  Na pewno wrażenia ze zwiedzania i z pobytu w hotelu oraz wieczornych spotkań w grupie   pozostaną na długo w pamięci uczniów.