Radio Kielce od kuchni

31 marca klasa 8a odwiedziła siedzibę Polskiego Radia Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w Radiu Kielce Studio “Gram” – jest to największe studio, które służy do prezentacji koncertów. Uczniowie poznali zawody związane z radiem: reżyser, fotograf, serwisant, dziennikarz oraz rolę ich znaczenia w działalności radia.

W Centrum Edukacji Medialnej uczniowie poznali sposoby przekazu informacji od prehistorii do czasów współczesnych. Poznali jak zmieniała się technika radiowa na przełomie ostatnich dekad. Poznali także telewizję od kuchni. Przy użyciu najnowocześniejszej technologii cyfrowej,  w specjalnym studiu wyposażonym w profesjonalny Green Screen, mogli się sprawdzić jako spiker wiadomości lub prezenter pogody. Mogli przeczytać z promptera serwis informacyjny, relację z meczu piłkarskiego oraz prognozę pogody. Finałową część wystawy stanowiła strefa fake newsów, w której uczniowie dowiedzieli się jak tworzone są dezinformujące komunikaty, mogli rozwiązać guiz, czy dodać komentarz do materiałów TV.
Po wizycie w Radiu Kielce odbyliśmy warsztaty na dworcu PKS. Uczniowie obejrzeli krótki filmik prezentujące najbardziej znane miejsca Kielc.Przy okazji poznali historię kieleckiego dworca oraz zwiedzili Mediatekę.
Wizyta w obu, kultowych dla kielczan miejscach, okazała się fe no me nal nym  przeżyciem dla naszych uczniów. Dzięki tej wizycie nie tylko poznali historię tych miejsc, poszerzyli swoją wiedzę ale również przeżyli niezapomnianą przygodę.