8c śladami Stefana Żeromskiego

Wtorek  21.02.2023 roku był dla uczniów klasy 8c dniem podążania śladami Stefana Żeromskiego po naszym mieście, z którym pisarz związany był przez 12 lat.

Poznawanie autora “Syzyfowych prac”, lektury w klasie ósmej, rozpoczęliśmy  od warsztatów w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. To w tym miejscu, w którym uczył się młody Stefan najlepiej można poznać i zrozumieć warunki nauki, w jakich przyszło uczyć się uczniom w czasach wzmożonej rusyfikacji. Uczniowie, siedząc w ławach szkolnych przypominających te dziewiętnastowieczne, słuchali oraz  aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Później wędrowaliśmy wg wskazówek zawartych w grze terenowej, rozwiązując liczne zagadki.

Był to dobrze spędzony czas, szczególnie, że zaświeciło nam Słońce, wbrew wszelkim zapowiedziom.