W warsztacie tkackim “ Oko w oko z tapiserią”

Krosno, tapiseria, makata, arras, gobelin, kobierzec, mitologia, heros, monoteizm, oto pojęcia z którymi zetknęli się uczniowie klasy 8a na  warsztacie tkackim “Oko w oko z tapiserią” .

W ramach warsztatów w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich uczniowie wykonali podkładkę pod kubek, własnoręcznie utkaną z wełnianych nitek na małym krośnie. Podczas spotkania uczestnicy zwiedzili zabytkowe wnętrza pałacowe. Prowadzący zwróci szczególną uwagę na odrestaurowane tapiserie m.in. Triumf Ateny oraz omówi zaprezentowane na nich sceny. Ponadto uczniowie poznali proces tworzenia tkanin wielkoformatowych.
    Po warsztatach młodzież w ramach projektu Kino szkoła obejrzeli film “Comedy Queen”. Seans poprzedzony został wykładem na temat tego, jak radzić sobie ze smutkiem, depresją, żałobą. Te bardzo trudne tematy zostały potraktowane w filmie z olbrzymią delikatności a nawet humorem.