Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskie

Dnia 13.02.2020 r. dzieci z grup: „Delfiny” i „Pszczółki” uczestniczyły w zajęciach z przedstawicielką Straży Miejskiej w Kielcach. Podczas spotkania pani zapoznała dzieci z ubiorem funkcjonariuszy, zwracając szczególną uwagę na odznakę z herbem naszego miasta.

Ponadto udzieliła wielu cennych rad dotyczących zasad bezpieczeństwa na ulicy oraz w domu. Entuzjazm dzieci wzbudziła multimedialna forma przekazu informacji oraz poczucie humoru prowadzącej. Bezpieczeństwo jest tematem zawsze aktualnym. Pojawia się najczęściej w momentach zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ludzkim zdrowiem lub życiem. Uczenie dzieci jak zachowywać się w takich sytuacjach wydaje się być nieodzownym elementem ich edukacji oraz kształtowania odpowiednich postaw i reakcji już w wieku przedszkolnym. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kalendarze z numerem alarmowym do Straży Miejskiej. Zaś najbardziej aktywne dzieci dostały drobne nagrody rzeczowe. Za pouczające spotkanie dzieci podziękowały funkcjonariuszce.