Koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej

Dnia 14. lutego 2020 r. odbył się koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej pt. „W rytmie swingu”. Artyści zapoznali młodych słuchaczy z kierunkiem muzyki jazzowej, głównie popularnej na przełomie lat 30. i 40. XX wieku.

Swingowe piosenki z polskimi tekstami, a także swingowa muzyka instrumentalna wykonywana przez muzyków bardzo przypadły do gustu dzieciom. Młodzi słuchacze mieli okazję poznać puzon suwakowy należący do instrumentów dętych blaszanych. Dzieci czynnie brały udział w koncercie – miały możliwość zagrania na puzonie, a także poruszania się i klaskania w rytm muzyki swingowej. Każdy występ zaproszonych gości nagradzany był przez słuchaczy gromkimi brawami. Widowisko muzyczne było miłym doświadczeniem umuzykalniającym dla dzieci.