Koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskie

Dnia 15. stycznia 2020 roku odbył się koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej pt. „Tańce świata”.

Muzycy zapoznali młodych słuchaczy z narodowymi tańcami różnych krajów. Tłumaczyli, że często takie tańce są odzwierciedleniem temperamentu jego mieszkańców. Rosyjski taniec kazaczok czy brazylijska samba - najbardziej przypadły do gustu dzieciom. Młodzi słuchacze mieli okazję nauczyć się ich podstawowych kroków. Dzieci zostały zapoznane także z polskim tańcem narodowym - polonezem, którym rozpoczynane są ważne bale - oraz z instrumentami muzycznymi: wibrafonem i akordeonem. Prowadząca koncert nawiązała bardzo dobry kontakt z publicznością, zachęcając ją do czynnego udziału w koncercie. Widowisko muzyczne było miłym przeżyciem dla dzieci.