„Wszystkie myszy lubią ser".

Dnia 15. stycznia 2020 roku wszystkie grupy przedszkolne wybrały się, pod opieką nauczycieli, do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na przedstawienie ​pt. „Wszystkie myszy lubią ser".

Akcja spektaklu rozgrywa się w fabryce sera, gdzie pod jednym dachem zamieszkały ze sobą białe i szare myszki. Obie rodziny darzyły się wzajemną niechęcią i toczyły ze sobą ciągłe spory. Nawet nie zauważyły, że między ich dziećmi zrodziło się pierwsze, młodzieńcze uczucie. ​​​​​Jest to piękna i pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji, miłości oraz relacjach między rodzicami i ich dziećmi. Przedstawienie w atrakcyjny sposób połączyło żywy plan aktorski z animacją lalek „myszek”. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych u dzieci, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.