„Stroik Świąteczny”

Dnia 3 grudnia 2019 r. został ogłoszony przedszkolny konkurs pt. „Stroik Świąteczny” zorganizowany przez Oddziały Przedszkolne SP nr 31 im. H. Sienkiewicza w Kielcach.

Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu była pani Amalia Patalita. Głównymi celami przedsięwzięcia było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji
i folkloru, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, edukacja dzieci w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych
z obrzędowością ludową, pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej. ​​​​​​​​Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże – napłynęło blisko 20 prac. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Chmielewska, Agnieszka Adydan, Amalia Patalita, dokonała oceny prac plastycznych, podziwiając kreatywność i estetykę wykonanych stroików.  Przy ocenie prac Jury kierowało się następującymi kryteriami: oryginalność kompozycji, estetyka wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, wkład pracy, kolorystyka. Komisja Konkursowa przyjęła następujące ustalenia:
I miejsce: Martyna Chatys, Adam Król, II miejsce: Piotr Żułtak, Marcelina Stępień, III miejsce: Rozalia Wołącewicz, Maja Konczewska, Antoni Bukowski, Pola Jopkiewicz. Jury przyznało także 9 wyróżnień (Lena Jarońska, Mateusz Włodarczyk, Michał Zalewski, Zuzanna Fabiszewska, Roman Wojcieszek, Szymon Wojcieszek, Adam Buda, Lena Janiszewska, Igor Parlak).

Podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych (książki, puzzle, piłki) odbyło się 16. grudnia 2019 r. o godz. 1000 w Oddziałach Przedszkolnych SP nr 31 w Kielcach.