Warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu

Dnia 21.11.2019 r. grupy Motylków, Biedronek, Pszczółek i Delfinów brały udział w warsztatach kulinarnych o zdrowym odżywianiu pod przewodnictwem pani dietetyk – Katarzyny Zarzyckiej.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Wspólnie z panią dietetyk stworzyły schemat piramidy żywienia, klasyfikując produkty spożywcze od najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które należałoby ograniczyć w jadłospisie. Specjalistka wyjaśniała również, dlaczego warto unikać spożywania słodyczy, a w ich miejsce wybierać warzywa i owoce. Warsztaty okazały się niezwykle cenną i interesującą dla dzieci lekcją, z której wywnioskowały, że zdrowe jedzenie ma duże znaczenie.