Wizyta inspektorów ochrony zwierząt

Chcąc zwrócić uwagę dzieci na takie wartości, jak: bezinteresowna pomoc oraz uwrażliwianie na los zwierząt, w listopadzie przeprowadzona została zbiórka karmy oraz artykułów dla potrzebujących zwierząt pozostających pod opieką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Okazało się, że rodzice oraz dzieci mają wielkie serca i chęć pomocy. Z zapałem zaangażowali się w akcję na rzecz zwierząt. Serdecznie za to dziękujemy!
Dnia 20. listopada odwiedzili nas inspektorzy ds. ochrony zwierząt wraz z dwoma pieskami. Podczas spotkania przedszkolaki uczyły się prawidłowych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Dowiedziały się, jak należy rozumieć różne zachowania psa oraz jak o niego dbać, by być dobrym opiekunem. Dzieci poznały zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, a także jak się obronić w razie ataku. Towarzyszące gościom psy: „Szadoł” i „Haczi” okazały się zwierzakami uwielbiającymi głaskanie i czułości. Udało się również namówić je na pokaz kilku sztuczek. Podczas prelekcji w imieniu rodziców i dzieci zostały przekazane zebrane artykuły oraz karma dla potrzebujących zwierząt. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat świata zwierząt, rozwijać empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia te były pouczające, ale również dały przedszkolakom wiele radości.