Koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskie

Dnia 19. listopada 2019 r. odbył się koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej pt. „Maszerujemy przez wieki”.

Muzycy zapoznali młodych słuchaczy z utworami skomponowanymi przez słynnych kompozytorów, m.in.: F. Chopina, P. Czajkowskiego, R. Wagnera, F. Mendelssohna. Prowadząca koncert nawiązała znakomity kontakt z młodymi słuchaczami, umiejętnie i skutecznie absorbowała ich uwagę, zachęcała do czynnego udziału w wykonywaniu piosenek oraz opowiadała o prezentowanej muzyce. Przedszkolakom szczególnie przypadło do gustu opracowanie piosenki „Przybyli ułani" przez utalentowaną śpiewaczkę operową. Dzieci były zadowolone z uczestnictwa w koncercie, ponieważ mogły posłuchać pięknej muzyki w wykonaniu prawdziwych artystów z wielkim talentem. To było naprawdę miłe przeżycie.