„Pokażmy dzieciom świat”

W środę 30. października br. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-przyrodniczych pt.: „Pokażmy dzieciom świat”.

Podczas spotkania przedszkolaki poznały zwyczaje i hierarchię mrówek, strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową, a także oglądały świat mrówczymi oczami. Dzięki niezwykłemu spotkaniu z przyrodnikiem, życie mrówek okazało się bardzo ciekawe i fascynujące. Opowieści przyrodnika, rekwizyty, plansze, a nawet prawdziwe mrówki, wprowadziły nas w świat skrywający wiele interesujących i niezwykłych ciekawostek o tych maleńkich istotach. Na zakończenie spotkania dzieci zadawały pytania prowadzącemu, a także otrzymały drobny upominek.